Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys’ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin büyümesiyle dünyanın dört bir yanındaki merkez bankası, kripto parayı mevcut finansal sisteme nasıl entegre edebileceklerini araştırıyor. Ülkelerin merkez bankalarına Blockchain’e kolay erişim ve kripto para entegrasyonu konusunda destek sağlamayı hedefleyen Adhara, Consensys’ten aldığı 15 milyon yatırımla uluslararası para transferlerine yönelik çözümlerini geliştireceğini açıkladı. Paykasa sizlere güvenli ödemeler yapmanızı sağlar.

Bilim laboratuvarları ve akademik çevrelerle sınırlı kalan ileri düzey kriptografik çözümler, Adhara’nın servisleriyle teknolojiden önce finansal süreçlere odaklanan merkez bankası gibi yapılanmalar için erişilebilir hale geliyor. Blockchain alanında büyük finans kuruluşlarında görev yapan kişilerce kurulan ve Consensys Güney Afrika programından mezun olan Adhara, tokenleştirilmiş nakit, akıllı sözleşmeler ve adem-i merkeziyetçi defterler konusunda sıkı bir çalışma yapıyor. Paykasa işinizi kolaylaştırır.

Adhara’nın araştırdığı konular arasında bir çeşit bilgi kanıtlama teknolojisi de bulunuyor. Bu teknoloji, en basit tanımla, birisinin sırrını açığa çıkarmadan o sır hakkında bilgi sahibi olduğunu kanıtlamasına olanak tanıyor. Şirket, bununla birlikte Güney Afrika Merkez Bankası’nın standart ödemeler mekanizmasında yer alan bir Blockchain projesinde daha iyi performans elde edilebilmesi için mevcut uygulamayı diğer kriptografi yöntemleriyle birleştiriyor. Uygun fiyatlarla alacağınız paykasa kodlarını bir çok sitede kullanabilirsiniz.

Kaynak: FinTech İstanbul

DUYURU

Değerli müşterilerimiz, stoklarımız tükenmiştir. Paykasa satışlarımız Çarşamba günü kesintisiz devam edecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Open chat