Sanal Kart Kullanımı Yüzde 40 Arttı

Geçtiğimiz yıllara göre 2017 yılında internet üzerinden yapılan alışverişlerde sanal kart kullanımın yüzde 40 artması BDDK tarafından açıklanan rakamlar ile gözler önüne serilmiş oldu. Böylece güvenli alışverişlerin çoğaldığınız insanların hızla bilinçlenerek kredi kartlarının tamamını riske atmak yerine sanal kartlar oluşturarak alışverişlerini tamamlaması yada ön ödemeli kartlara başvurması bir çok sorunu ortadan kaldırdığını gözlemletiyor.

Sanal Kart Nedir ?

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde bankanıza ait internet şubesinden kredi kartınızın limiti içerisinden belirleyebileceğiniz bir miktar tutar ile yeni sanal bir kart oluşturmaktır. Böylece size yeni bir kredi kartı gibi bilgiler verilir. Kart numarası son kullanım tarihi ve güvenlik numarası. Bu bilgiler ile belirlediğiniz tutar kadar harcama yapılabilir ve ana kartınızın hiçbir bilgisini sitelerde internet üzerinde kullanmamış olursunuz.

Ön Ödemeli Kart Nedir ?

Şuan satışınız yapmakta olduğumuz Paykasa gibi örneğin tek kullanımlık kartlardır. Belirli değerlerde satılır tek seferlik kullanırsınız satın almak için kredi kartı bilgilerinizi ve size ait özel şahsi bilgilerinizi paylaşmanız gerekmez. Hızlı ve kolaydır güvenlidir.

Yapılan araştırmalara göre sanal kart kullanımları sayesinde internet üzerinden yapılan kredi kartı dolandırıcılığı 2017 yılında geçen yıllara nazaran yüzde 28 lik bir düşüş yaşamıştır. Bu rakamların daha da azalması için önümüzde ki yıllarda kullanıcıların daha fazla bilinçlendirilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

DUYURU

Değerli müşterilerimiz, stoklarımız tükenmiştir. Paykasa satışlarımız Çarşamba günü kesintisiz devam edecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Open chat